niedziela, 6 października 2019

Przedmiot użytkowy, czy dzieło sztuki?

Granica między nimi jest bardzo płynna.Okazuje się, że przedmiot użytkowy może być dziełem sztuki i odwrotnie.
Powtarzalność, seryjność, anonimowość i dostępność nie może być kryterium dyskwalifikującym ducha sztuki w przedmiocie użytkowym. Wzajemne przenikanie się tych dwóch światów z pewnością wychodzi na dobre jednemu i drugiemu.
Użyte do zawieszania np. ubrań, ocynkowane kolanka hydrauliczne, lub śruby z gwintem, znakomicie pełnią swoją rolę wieszaków, a jednocześnie, jako składowy element całego przedmiotu mogą być dziełem sztuki w stylu industrialnym zdobiącym ścianę.Nasze akcesoria do domu typu wieszaki, parawany, kosze na bieliznę do prania, osłony na kaloryfery, pełnią rolę użytkową w 100%, a jednocześnie mogą egzystować samodzielnie, zdobiąc ścianę przedpokoju, narożnik w łazience lub inne wybrane miejsce. Wyroby ślusarstwa artystycznego Małgorzaty Michalskiej proponują minimalizm, prostotę i prawdę. Prawda ta tkwi w surowym materiale, który przemawia do użytkownika swą siłą, dynamiką i oszczędnym pięknem.
Radom ☎ +48 609 731 921, +48 796 644 075


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Gięty jak buk.

W drugiej połowie XIX wieku n iemiecko-austriacki stolarz Michael Thonet opracował technologię wytwarzania mebli z elementów giętych.   ...