- to nie złoto, ale gdy jest dobrze wypolerowany i zawiera do 40% cynku, wygląda prawie jak złoto.
"Miedź i mosiądz odgrywają wiodącą rolę w walce z infekcjami szpitalnymi wywołanymi patogenami takimi jak MRSA i Clostridium difficile. Badania pokazały, że te chorobotwórcze drobnoustroje, które mogą się łatwo rozprzestrzeniać drogą kontaktową, na powierzchniach z miedzi lub mosiądzu są eliminowane w ciągu zaledwie kilku godzin. Takich właściwości nie posiadają ani stal nierdzewna ani plastik." (https://copperalliance.pl/o-miedzi/miedz-stopy-miedzi/stopy-miedzi/mosiadz/)Jest jednym z najczęściej stosowanych stopów. Znamy powszechne zastosowanie mosiądzu (armatura, części maszyn etc.), ale czy spodziewamy się usiąść przy stoliku z mosiądzu, albo wręcz usadowić się wygodnie w fotelu mosiężnym?
Zapewne nie.
Tymczasem nasza firma wykonuje właśnie różne meble z mosiądzu. Przekroje mosiądzu znakomicie nadają się ze względu na wytrzymałość, na różne elementy konstrukcji mebli, zaś złocisty kolor metalu kojarzy nam się z przepychem na dworze legendarnego króla Frygii.
W drugiej części tego bloga, dowiecie się Państwo o całym procesie produkcyjnym, udokumentowanym zdjęciami z poszczególnych faz wytwarzania mebli.
Serdecznie zapraszam za tydzień!
PA-MI Radom ☎ +48 609 731 921, +48 796 644 075
Nie na darmo nasze prababcie i babcie używały srebrnych sztućców. Okazuje się, że srebro ma podobne właściwości.
OdpowiedzUsuń"Srebro stosowano w celu zapobiegania przed infekcjami już w Starożytnej Grecji i Rzymie. Odkryto je na nowo w średniowieczu i używano do dezynfekcji wody i konserwowania żywności, a także do leczenia oparzeń i ran. W XIX wieku marynarze podczas długich wypraw umieszczali srebrne monety w beczkach z wodą i winem, by zachowały świeżość."
Usuńhttp://www.jubilerinfo.pl/encyklopedia/wlasciwosci-bakteriobojcze-srebra/