Czy są to tylko uchwyty, lampy, żyrandole, okucia, świeczniki, akcesoria i dekoracje?
Okazuje się, że nie.
Lista przedmiotów we wnętrzach naszych domów, biur i innych pomieszczeń specjalnego przeznaczenia (np. kościołów, dworców, muzeów), jest ogromna.
Lista przedmiotów we wnętrzach naszych domów, biur i innych pomieszczeń specjalnego przeznaczenia (np. kościołów, dworców, muzeów), jest ogromna.
Ale my skupimy się na najnowszym krzyku mody, który już jest od pewnego czasu obecny w krajach skandynawskich, a u nas zaczyna się z powodzeniem przyjmować. Mam na myśli meble z mosiądzu.
Aby przybliżyć Czytelnikom tego bloga proces powstawania mebli z mosiądzu, przedstawię poniżej zarejestrowany w kadrze aparatu fotograficznego, przebieg poszczególnych operacji produkcyjnych.
Na ilustracji powyżej widzimy mechaniczne cięcie zamkniętych profili z mosiądzu pod kątem 45 stopni.
Pocięte na wymiar elementy należy wstępnie oszlifować odpowiednio dobranym papierem ściernym i wypolerować pastami szlifierskimi.
Następnie zestawiamy gotowe elementy przed ostatecznym sklejeniem.
Klejenie mosiądzu, to bardzo odpowiedzialny etap, który wymaga wyjątkowo dużej precyzji i doświadczenia. Sklejone elementy uzyskują trwałość połączeń po upływie 24 godzin!
Cierpliwość jest bardzo wskazana.
Gotowe wyroby prezentują się znakomicie. W ten sposób otrzymujemy np. ramy regałów, podstawy stolików, etażerek, foteli.
Meble wykonane są w całości z mosiądzu, lub w połączeniu ze szkłem, drewnem czy kamieniem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz