wtorek, 24 września 2019

Mosiężną barwą jesień się zaczyna.


Złotawa, ... i miła.
 


Kolory jesieni i mosiądzu mają ze sobą wiele wspólnego.
Od żółtej poprzez pomarańczowo-żółtą, aż do złotawej mienią się na palecie hutnika, który poprzez odpowiedni skład, ustala nie tylko barwę, ale również właściwości stopu.Np. dodając 1 procent manganu, można otrzymać kolor czekoladowo-brązowy; domieszka cyny sprawia, że produktem finalnym jest tzw. złoto mannheimskie używane do produkcji sztucznej biżuterii.W praktyce występują również mosiądze specjalne:
- cynowe
- aluminiowe
- manganowe
- niklowe
- krzemowe
- wysokoniklowe 

Mosiądz dostarczany jest w postaci sztab do odlewania lub prętów, drutów, blach, taśm, rur i kształtowników.

Oprócz szerokiej gamy barw, mosiądz charakteryzują takie  właściwości jak: skrawalność, wytrzymałość, ciągliwość, twardość, odporność na zużycie, korozję i niskie temperatury oraz przewodnictwo elektryczne i cieplne.


Mnie, jako wykonawcy mebli z mosiądzu, urzekły przede wszystkim jego struktura i kolorystyka. Mosiądz znakomicie komponuje się w zestawieniu z bielą, czernią i szarością.
 
Kolonialne, loftowe i eklektyczne aranżacje nie mogą obejść się bez podstawowego materiału, jakim jest mosiądz.

Moje meble, produkowane na rynek polski i norweski cechuje minimalistyczny design nawiązujący do prostopadłościanów i innych brył geometrycznych.

Oprócz mebli, proponuję polskim i zagranicznym Klientom elementy dekoracyjne i precjoza sakralne, wykonane z mosiądzu (ramy luster, krzyże katolickie).PA-MI Radom ☎ +48 609 731 921, 796 644 075
https://www.pa-mi.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Gięty jak buk.

W drugiej połowie XIX wieku n iemiecko-austriacki stolarz Michael Thonet opracował technologię wytwarzania mebli z elementów giętych.   ...