niedziela, 17 listopada 2019

Ziemski kwietnik babuni i kosmiczne piękno roślin

Gdy patrzymy na te wyjątkowe rośliny, trudno uwierzyć, że rosną na naszej planecie Ziemi i mogą być ozdobą kwietników w naszych mieszkaniach.

Przedstawiam kilka wybranych roślin doniczkowych, które zaskakują formą, kolorem i niesłychaną urodą.


Hoya Kerrii

Hoya Kerrii to gatunek Hoya pochodzący z południowo-wschodniej Azji. Ponieważ grube liście mają kształt serca, roślina jest czasami nazywana „szczęśliwym sercem”. W Europie jest sprzedawana na Walentynki. Obszar pochodzenia to Chiny Południowe, Wietnam, Laos, Kambodża, Tajlandia i indonezyjska wyspa Jawa.


Crassula Umbella


Ten sukulent jest dość podatny na inwazje szkodników. Nie lubi też nadmiaru wody.


Euphorbia Obesa

Wilczomlecz opasły (Euphorbia Obesa) – gatunek rośliny z rodziny wilczomleczowatych. Pochodzi z południowej Afryki, ale uprawiany jest niemal we wszystkich częściach świata, w Polsce jako roślina pokojowa.


Trachyandra


W naturalnym środowisku Trachyandra występuje w południowej i wschodniej Afryce.

Astrofytum

Charakteryzuje się kulistym kształtem i 5 parami szerokich żeber. Nie wytwarza cierni, w całości pokryty jest wełnistymi włoskami. Promieniste kwiaty o żółtym kolorze usadowione są na wierzchołku rośliny. Preferuje stanowiska ciepłe, suche i słoneczne. 

 Lithops

Litopsy naturalnie rosną na piaszczystych terenach Afryki Południowej, gdzie doskonale kamuflują się pośród żwiru. Podłoże powinno być przepuszczalne z dodatkiem żwiru i piasku. Litopsy należy przesadzać co 3 lata wczesną wiosną, wykorzystując podłoże pozbawione nawozów. Doniczki najlepiej trzymać na południowym lub zachodnim parapecie.
https://deccoria.pl/artykuly/rosliny-domowe/kiedy-masz-dosc-storczykow-dziwne-rosliny-domowe-o-ktorych-istnieniu-nie-miales-pojecia-41-2604 
https://polki.pl/dom/porady-domowe,dziwne-rosliny-doniczkowe-ranking-najdziwaczniejszych,10423996,artykul.html

Aby nasze roślinki pięknie prezentowały się we wnętrzach, proponuję umieścić je na odrestaurowanym przeze mnie kwietniku babuni.

☎ +48609731921, +48796644075

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Gięty jak buk.

W drugiej połowie XIX wieku n iemiecko-austriacki stolarz Michael Thonet opracował technologię wytwarzania mebli z elementów giętych.   ...